Πρόκειται να ολοκληρώσε περίοδο κινητικότητας για πρακτική άσκηση (τι πρέπει να κάνετε πριν τη λήξη της κινητικότητας);

Είστε εδώ

Οι μετακινούμενοι φοιτητές, πριν τη λήξη της κινητικότητάς τους θα πρέπει να μεριμνήσουν για τη συμπλήρωση, υπογραφή και σφραγίδα (εάν είναι δυνατόν), από το φορέα υποδοχής, της ενότητας

After the mobility της Συμφωνίας Σπουδών (Learning Agreement for Traineeships).

Οι φοιτητές θα υποβάλλουν το ως άνω έγγραφο στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Με τη λήξη της περιόδου πρακτικής άσκησης, οι φοιτητές θα λάβουν απευθείας από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή

(i) αυτοματοποιημένο ηλεκτρονικό μήνυμα προκειμένου να συμπληρώσουν ένα ερωτηματολόγιο, το EU survey.
Το ερωτηματολόγιο θα πρέπει να συμπληρωθεί και να υποβληθεί εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αποστολής. Σε περίπτωση που οι φοιτητές δεν το λάβουν, παρακαλούμε να ενημερώσουν το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (atsefou@cc.uoi.gr).

(ii) αυτοματοποιημένο ηλεκτρονικό μήνυμα προκειμένου να συμπληρώσουν και να υποβάλουν το 2ο τεστ γλωσσικών δεξιοτήτων OLS (εφόσον η γλώσσα πρακτικής άσκησης δεν ήταν τα ελληνικά).

Ενημερώνονται οι μετακινούμενοι φοιτητές ότι η δεύτερη δόση της οικονομικής επιχορήγησης θα τους καταβληθεί αφού ολοκληρωθούν οι ως άνω διαδικασίες και εφόσον το Τμήμα προέλευσης του κάθε φοιτητή αναγνωρίσει την περίοδο σπουδών ή πρακτικής και ενημερώσει σχετικώς το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων.

Επικοινωνια

Όποτε επιθυμείτε να ρωτήσετε, να σχολιάσετε να παρατηρήσετε κάτι σε σχέση με την δράση μας αφήστε μας το μήνυμά σας

Αποστολή Μηνύματος

Στοιχεια Επικοινωνιας