Η Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με τους Τμηματικώς υπευθύνους για το Πρόγραμμα Erasmus+ των Τμημάτων της Φιλοσοφικής Σχολής,
- Αναπλ. Καθηγητή κ. Ε. Καρακάση, Τμήμα Φιλολοφίας
- Καθηγητή, κ. Χρ. Σταυράκο, Τμήμα Ιστορίας - Αρχαιολογίας και
- Επικ. Καθηγήτρια κυρία Ελ. Λεοντσίνη, Τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας

διοργανώνουν Ενημερωτική Συναντήση για το Πρόγραμμα Erasmus+, την Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 12 το μεσημέρι στην Αίθουσα Β41-42 του Τμήματος Φιλολογίας.

Καλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές - προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και υπ. διδάκτορες- να παραστούν για να ενημερωθούν, για τις δράσεις του Προγράμματος Erasmus+ , για τη διαδικασία επιλογής Πανεπιστημίου ή φορέα υποδοχής καθώς και για τη διαδικασία υποβολής αίτησης. Οι κινητικότητες αφορούν το ακαδημαϊκό έτος 2018/19.

Επισημαίνεται, ότι δεν θα πραγματοποιηθούν ατομικές ενημερώσεις φοιτητών στη Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων.

Από τη
Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων